Forum AvocatNet Italia Viata in Italia Ce fel de asigurare medicală am nevoie pentru ...
Discuție deschisă în Viata in Italia

Ce fel de asigurare medicală am nevoie pentru rezidentă in Italia

Sunt persoană cu handicap și vreau să mă stabilesc in Italia. Vreau să depun actele pentru rezidentă insă mi se refuză dosarul pentru că asigurarearea de sanatate cu acoperire internatională, făcută in România nu este bună. Ce fel de asigurare să fac?
Mulțumesc!
Alina1010, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~