Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Incadrare cod caen in prevederile ordonantei 114/2018
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Incadrare cod caen in prevederile ordonantei 114/2018

Buna ziua.
Societatea unde lucrez are ca activitate principala cod caen 4211 si se incadreaza in prevederile ordonantei 114/2018, referitor la activitatea de constructii. Problema este ca ponderea cea mai mare in cifra de afaceri o reprezinta activitatea statiei de asfalt care se incadreaza la codul caen 2399. Intrebarea este daca vom avea contracte cu clienti societati comerciale avand ca obiect livrarea si asternerea mixturii afaltice, la ce cod caen se incadreaza contractul la cod caen 4211 sau 2399? Mentionez ca in ordonanta 114/2018 codul caen 2399 nu este inclus in lista celor pentru care se acorda facilitati. Multumesc
george-neagu, moderator