Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariu constructii 3000
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariu constructii 3000

Se aplica ordonanta si firmelor care au domeniu secundar de activitate in constructii si care nici nu realizeaza cifra de afaceri?
Buna ziua,
Salariul minim de 3.000 lei se aplica societatilor care au incadrat personal cu cod COR specific activ de constructii si au cod CAEN specific activ de constructii, din cele mentionate in OUG 114/2018.
in situatia in care societatea desfasoara efectiv activitate din domeniul constr, conf OUG 114/2018, acest salariu minim se aplica si personalului administrativ din societate.
CA conteaza doar pentru ca firma sa beneficieze de facilitatile fiscale din OUG 114/2018.