Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Conventia avocat - client
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Conventia avocat - client

O conventie avocat - client (fara contract juridic redactat de avocat) are acelasi termen de prescriere ca si contractul (respectiv 1 an de la ultima Decizie definitiva) ? Ma refer la termenul in care avocatul poate revendica onorariul.
ieia, utilizator