Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum pot sa recuperez banii de la o firma de recrut ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum pot sa recuperez banii de la o firma de recrut are?

Job office este o firma de recrutare pe OLX si au anunturi ca angajeaza soferi in London , la inceput nu cer bani dar dupa cateva zile iti trimit email si cer bani. Am platit 460 de euro si nu am primit nimic de munca m-au inselat. Va rog sa ma ajutati sa recuperez banii sau macar sa facem ceva sa nu mai pacaleasca si alti oameni!
Puteti sa faceti o plângere penală la secția de poliție de la domiciliul dvs pt înșelăciune.Sansele sunt mici sa recuperați ceva depinde daca firma exista,e doar un anunt fals,etc.In general firmele de intermediere încasează de la angajator un comision, sau de la angajat după ce acesta începe job-ul primește un salariu etc.
Dar politia poate verifica pe ce nume este contul unde am virat banii? Va multumesc!
Teoretic da,dar probabil o sa dureze.Oricum nu aveti prea multe variante asa ca faceti o plângere penală pt înșelăciune.
Nu am inteles ce act ati semnat? Contract, solicitare, cerere, etc?
Contract