Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... INREGISTRARE CONTESTATIE SI SOLICITARE INFORMATII
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

INREGISTRARE CONTESTATIE SI SOLICITARE INFORMATII

1) In data de 29/08/2017 am trimis catre o CJDP o contestatie la Decizia de recalculare a pensiei pe legea 192/2015, insa nici pana la aceasta data, nu am primit nr de inregistrare si implicit nici un raspuns.
Am retrimis de cateva ori, sa mi se remita nr inregustrare si informatii, insa nimic.

2) Inluna ianuarie si februarie 2018, am observat o reducere la jumatate, iar la sfarsitul lunii februarie, am solicitat in scris CJDP, informatii cu privire la aceasta reducere. Nu am primit nici nr de inregistrare, nici raspuns. Abia in cursul lunii martie 2019, am aflat ca este vorba despre o poprire, in urma unei executari judecatoresti, reusind sa contactez telefonic in cele din urma CJDP, functionara de la telefon, mi-a dat doar numele unui executor judecatoresc si atat, iar la intrebarea " cum de este posibil de nu mi s-a trimis nr de inregistrare si raspuns,timp de un an si ceva ", mi-a raspuns ca " nu a avut cine ", si mi-a inchis telefonul...

Care este procedura de rezolvare pentru aceasta situatie ?

Mentionez ca nu mai am domiciliu si rezidenta in Romania, ci in Italia..

Va multumesc
nelush2103, utilizator