avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 367 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... articol publicat in ziar - GDPR
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

articol publicat in ziar - GDPR

Buna ziua,

Tin sa precizez ca ma aflu intr-un proces penal, in calitate de victima, deoarece mi-a fost furat cardul, am fost amenintata etc.

Despre situatia specificata, a aparut in ziar un articol in care imi este publicat numele complet, in clar, ba mai mult se dau detalii personale despre cum am fost amenintata si despre codul pin etc.

Intrebarea mea este urmatoarea, dat fiind faptul ca mie nu mi s-a cerut niciodata acordul de a se publica vreon articol similar si cunoscand reglementarile GDPR prin care trebuie sa ti se ceara aprobarea, este sau nu incalcat dreptul meu la intimitate si tot ce tine de GDPR? Ce as putea face in acest sens?

Mentionez ca sunt profund deranjata de faptul ca numele imi apare public.

Va multumesc

Alte discuții în legătură

Denunt calomnios leorot leorot Buna seara, Intr-o fituica de scandal, publicata online si avand si distribuire pe facebook, s-a scris despre mine un articol compus doar din minciuni ... (vezi toată discuția)
Buna, daca un ziarist a publicat la ziarele lui imagini nud cu ... looking4Lawer looking4Lawer Buna, daca un ziarist a publicat la ziarele lui imagini nud cu mine ,pe care le-a furat de pe site ul de chat unde lucram, nu din free,din zona de privat(erau ... (vezi toată discuția)
Sunt functionar public si am fost denigrat in presa cu lucruri neadevarate ? aaxxxx aaxxxx sunt functionar public, ma bucur de onoare si reputatie dobindita de mine si famila mea de profesie medic , pret de 30 de ani . am fost denigrat si expus la ... (vezi toată discuția)