Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Proces penal, serviciile avocatului
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Proces penal, serviciile avocatului

Buna ziua,
Am rugamintea daca ma puteti ajuta cu urmatoarea problema:
Tatal meu a avut un accident rutier din care a murit un batran ( era baut) . Tata in urma etilotestului si analizelor la sange rezultatul a fost negativ, ceea ce stiam deja . La momentul de fata trebuie sa fac un contract cu un avocat. Ce ma sfatuiti sa fac? In urma discutiei avute cu avocatul mi-a specificat onorariu pentru asistenta si ca trebuie sa facem un contract. Intrebarea mea este acest onorariu este pe luna? sau pana la terminarea procesului ? Ce trebuie sa vorbesc si sa pun la punct cu avocatul? contractul trebuie sa fie doar pentru asistenta sau si pentru reprezentare ....
Toate aceste nelămuri trebuie sa le discutati cu avocatul pe care intenționați să îl angajati.
Multumesc.