avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 109 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bani la nașterea unui copil - Pitești
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bani la nașterea unui copil - Pitești

Buna seara!Se dau bani de la stat la nașterea unui copil?ambii părinți avem reședința în Pitesti!Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:03, 19 Aprilie 2019
Intrebati la Consiliul Local sau Primaria Pitesti daca acorda asa ceva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alocatie copil nascut in sua corineta15 corineta15 As dori sa stiu cum pot sa solicit alocatia copilului meu recent nascut in SUA. Parintilor le este imposibil sa ajunga in Romania in urmatorul an, asa c-am ... (vezi toată discuția)
Alocatie de stat pentru copii tasya tasya Buna ziua. Ma confrunt cu urmatoarea situatie. Fiul meu a implinit 18 ani dar este inca elev in cls a XII-a. Pana in iulie (cand a implinit 18 ani) a primit ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil raluciii raluciii Buna ziua, In curand voi naste, si as dori daca imi puteti spune ce anume trebuie sa contina dosarul necesar pentru indemnizatie, cand trebuie depus mai ... (vezi toată discuția)