avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Factura proforma
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Factura proforma

Doresc sa platesc integral paletii de caramida, dar sa ii ridic dupa 5 luni? Ce acte trebuie sa fac sa dovedesc ca am platit caramida? ce trebuie sa contina factura proforma?
Ultima modificare: Miercuri, 1 Mai 2019
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Recuperare autoturism ridicat de firma de leasing ContSters156350 ContSters156350 Buna ziua, firma de leasing cu care am incheiat un contract de leasing pt un autoturism, in anul 2007, a reziliat contractul in urma cu cateva zile, deoarece ... (vezi toată discuția)
Achizitie intracomunitara RobertR RobertR Buna ziua, Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: Am facut un contract pe 6 luni cu un furnizor din UE pe 100 de buc(marfa) cu valoarea de 10.000 de ... (vezi toată discuția)
Inregistrare corecta : 408 sau 409? Goguvoinicu Goguvoinicu Buna ziua! Daca se efectueaza o plata in baza unei facturi proforma urmand ca ulterior sa se primeasca factura fiscala in ce cont inregistrezi [b]plata[/b] : ... (vezi toată discuția)