Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ACORDARE TICHETE DE MASA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ACORDARE TICHETE DE MASA

Buna ziua. Daca un angajat a lucrat in zi de sarbatoare legala si este platit corespunzator cu spor la salariu de baza de 100%, poate sa primeasca si tichet de masa?
Si inca o intrebare: daca un angajat cu norma intreaga (8 ore/zi) lucreaza intr-o zi 2 ore, mai poate primi tichet de masa pentru ziua respectiva?
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.
În cazul tichetelor de masă, angajatorii nu pot acorda mai mult de un tichet de masă pentru fiecare zi lucrătoare din luna pentru care se efectuează distribuirea/transferul valorii nominale a tichetelor de masă, după caz.
Multumesc!