Forum Discuţii juridice Executare silită Proprire pe salar
Discuție deschisă în Executare silită

Proprire pe salar

Mi s-a inffintat o propire pe salar.Vreau sa ma adresez Instantei sau Curtii de Apel pentru incetarea acestei actiuni.
Intrebare- Ce formular sau act sau adresa trebuie sa folosesc? Plangere penala, civila,altele ? Si unde trebuie depusa? ( daca se poate sa imi raspundeti).
Multumesc! Ana Lazar
Ce motive invocati? Contestatia la executare se depune la Judecatorie.