avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 199 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Calcul retineri din salarii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Calcul retineri din salarii

As dori sa stiu daca este in regula sa se calculeze la salarii taxa cf legii 448/2006 art 78 fd de pensii cu handicap la soc cu domeniu de activitate constructii? Lucrez in saga si la nc mi-a aparut si aceasta suma ca si plata pt angajator.
Ultima modificare: Vineri, 10 Mai 2019
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Soc. cu peste 50 de salariati BICOS BICOS am o soc. cu 53 de salariati , si o singura persoana cu handicap angajata cat trebuie sa platesc conform legii 448/2006( as dori un exemplu de calcul daca ... (vezi toată discuția)
Colaborare cu firma-unitate protejata Cislariu_Gica Cislariu_Gica Buna ziua. O societate cu aproximativ 100 de angajati, din cauza specificului muncii nu poate angaja persoane cu handicap, insa doreste sa colaboreze cu o ... (vezi toată discuția)
Contributie la fondul pers. cu handicap Iohana27 Iohana27 Buna ziua, Ma confrunt cu o \"situatie\" ca sa-i zic asa la locul de munca si as avea nevoie de niste pareri: In luna Sept. 10 am avut pe stat-ul de plata 52 ... (vezi toată discuția)