Forum Discuţii juridice Executare silită Procedura la contestatie executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Procedura la contestatie executare silita

Pentru Contestatie la executare silita (proprire pe salar) sau Suspendare executare silita ,exista un formular standard care se complecteaza si se depune la Judecatorie ,sau neaparat trebuie lucrat cu un avocat ? Care sunt costurile intr-un caz si altul?
Nu există formular tip pentru contestație la executare. Fiecare caz este personalizat și are propriile particularități. Trebuie să plătiți și taxa de timbru la primăria de domiciliu.
Nu este obligatoriu sa va angajati avocat daca va descurcati sa motivati in fapt si in drept. Formular tip nu exista.