avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 441 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prelungire CIM durata determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prelungire CIM durata determinata

Buna ziua ,
Va rog ajutati-ma cu raspuns pentru urmatoarea situatie :
Unui angajat cu CIM durata determinata ( 1 luna) ii expira contractul pe data de 15.05.2019 ; ultima zi de munca este 14.05.2019.
In cazul prelungirii contractului pentru inca 3 luni Cu ce data se va pelungi contractul 14.05. sau 15.05 ?!

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Luli12 , utilizator 10:18, 14 Mai 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cu data de 15.05.2019 i se va prelungi c.i.m. ....
Va multumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contractul de munca pe perioada determinata roxynice roxynice Mi sa prelungit contractul de munca pe perioada determinata de doua ori prima data 6 luni apoi mi s-a prelungit pana la 2 ani , am fost inlocuitorul unei ... (vezi toată discuția)
Pana cand se poate prelungi un contract de munca pe perioada determinata? micaelamicaela micaelamicaela Buna ziua, De cate ori se poate prelungi un contract de munca pe perioada detrminata si cu cate zile? Eu am fost angajata initial pe o perioada de 2 luni, ... (vezi toată discuția)
Cim determinat pesticid pesticid Buna seara Anul trecut,in aprilie, m-am angajat cu CIM determinat, prima data pe 3 luni. Au urmat \"n' acte aditionale, tot pe perioade determinate,ultimul ... (vezi toată discuția)