Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prelungire CIM durata determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prelungire CIM durata determinata

Buna ziua ,
Va rog ajutati-ma cu raspuns pentru urmatoarea situatie :
Unui angajat cu CIM durata determinata ( 1 luna) ii expira contractul pe data de 15.05.2019 ; ultima zi de munca este 14.05.2019.
In cazul prelungirii contractului pentru inca 3 luni Cu ce data se va pelungi contractul 14.05. sau 15.05 ?!

Multumesc
Cu data de 15.05.2019 i se va prelungi c.i.m. ....
Va multumesc !