Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amenda
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amenda

Buna ziua am si eu o problema, am vandut o masina acuma in 29 Decembrie, nu am facut contract de vanzare cumparare pentru ca era inchis la notariat, individu la care ia-m vandut masina a zis ca a dato la dezmembrari sa nu îi mai trimit fiscal,acuma mi-a venit amendă penală in valore de 250 de lei ,oare cum sa procedez ?Multumesc
Bună ziua! Uitați-vă mai bine, sunt mari șanse să nu fie vorba despre o amendă penală, ci de una contravențională. Redați aici ce scrie mai exact.

Avocat Alexandru Matache,
Baroul Cluj
Buna ziua,da este vorba despre o amenda contraventionala