Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sfat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sfat

Buna ziua ! As avea si eu o intrebare. In 2017 am fost implicat intr.un accident rutier cu un biciclist cazut pe sosea cu alcolemie se 2,6..pe care nu l.am putut evita si ulterior a decedat..in cauza s.a deschis dosar, s.a facut o prima expertiza in care nu am fost gasit vinovat si s.a cerut o contra expertiza de catre rude..probabil va mai dura pana la un verdict. In acest caz exista vreo interdictie de a parasi tara? Trebuie sa plec urgent pana in Grecia si nu stiu daca pot parasi tara..nu mi.a spus nimeni ca nu pot..
Dacă nu ați primit nicio interdicție de călătorie peste hotare, puteți pleca fără probleme.
Din cate inteleg nu este dispusa impotriva dvs nicio masura preventiva, prin urmare puteti sa calatoriti fara probleme.
Dacă nu aveați dreptul.de a pleca va anunța.
Cât timp stati in Grecia?