avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizație gemeni
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizație gemeni

Cum se calculează indemnizație creștere gemeni in 2019? Salariu Brut 3000
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:00, 18 Mai 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
1. Indemnizatia CCC = 85% din media veniturilor nete realizate în ultimele 12 luni din ultimii 2 ani anteriori datei nașterii copilului.


2. Cuantumul indemnizației lunare pentru gemeni = Indemnizatia CCC + 2,5 x 500 lei = indemnizatia CCC + 1250 lei

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizația pt creștere copil se plătește din brut sau net? Gabryela1 Gabryela1 Buna ziua as dori să știu dacă indemnizația Pt creștere copil se socotește din salariu brut? Va mulțumesc (vezi toată discuția)
Plata indemnizație creștere copil IoanaBicu IoanaBicu Buna ziua. Martie 2017 - februarie 2019 este perioada eligibila pentru CCC deoarece nasc in Februarie 2019. Nelamurirea mea este dacă beneficiez de ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, am văzut ca răspundeti pe înțelesul tuturor și ... Alinpelo2021 Alinpelo2021 Bună ziua, am văzut ca răspundeti pe înțelesul tuturor și acest forum este foarte informativ. Ma ajutați va rog, cu următoarea speță. Soția mea este ... (vezi toată discuția)