Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizație gemeni
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizație gemeni

Cum se calculează indemnizație creștere gemeni in 2019? Salariu Brut 3000
1. Indemnizatia CCC = 85% din media veniturilor nete realizate în ultimele 12 luni din ultimii 2 ani anteriori datei nașterii copilului.

2. Cuantumul indemnizației lunare pentru gemeni = Indemnizatia CCC + 2,5 x 500 lei = indemnizatia CCC + 1250 lei