Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj la divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj la divort

In conditiile in care se divorteaza (doi copii minori) iar in timpul casatoriei s-au dobandit mai multe bunuri: apartament si garaj de la o batrana pe care doar sotia a avut-o in intretinere; 2 masini; o casa in constructie, exista cote diferentiate pentru soti?
Mentionaz ca sotul si-a agresat de mai multe ori verbal si fizic sotia impunandu-se inclusiv prezenta politiei.
Bună ziua,

Legea permite cote diferențiate.

Aveți mai jos extrase din două hotărâri ca sa va faceți o idee

[ link extern ] /