avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 259 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... La ce vârstă poate părăsi un minor locuința unui ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

La ce vârstă poate părăsi un minor locuința unui părinte

Bună ziua, am următoarea întrebare, sora mea are vârstă de 17 ani și 10 luni, as dorii sa o iau din casa tatălui meu și sa se mute cu mine. Exista posibilitatea sa fiu data în judecata?
Cel mai recent răspuns: Andra2912 , utilizator 18:50, 20 Mai 2019
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am vârsta de 17 ani și 7 luni și as dorii sa ma mut de la părinți din cauza violentei fizice cât și verbale, la vara mea împreuna cu familia ei Ioniiiiiiiiiii Ioniiiiiiiiiii Am o întrebare Am vârsta de 17 ani și 7 luni , știu , nu am încă împliniți cei 18 ani , dar as dorii sa părăsesc locuința părinților deoarece ... (vezi toată discuția)
Vreau sa plec de acasa Mariaccc Mariaccc Bună. Am 17 ani și mi-aș dorii sa plec de acasă la prietenul meu. Dar înainte de toate astea țin sa menționez povestea tragica a vieții mele. De la ... (vezi toată discuția)
Ce pot sa patesc eu, dar prietena mea? sainescualex1997 sainescualex1997 Buna ziua.Am o prietena care are 15 ani , si in Septembrie implineste 16.Mentionez ca eu am 17 ani. Daca ea doreste sa se mute la mine , de buna voie fara sa ... (vezi toată discuția)