Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Galagie in parcul adiacent casei
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Galagie in parcul adiacent casei

Buna ziua, in vecinatatea proprietatii mele se afla, pe domeniul public cateva banci, in zona deseori se creeaza zgomot datorita rromilor din vecinatate,
Ce as putea sa fac din punct de vedere legal?
Este legal sa puna aceste banci la 1-2 m de gardul cu proprietetea mea?

Cu stima,
~ Conținut șters la cerere ~
Doua din aceste banci se afla la aprox 2m de gard si aprox 10 m de casa, intre mine si parculet este un gard de aprox 1m, deci vizitatorii pot observa tot ce se intampla la mine in gospodarie, exista o reglementare in acest sens?

gi-jane2, moderator