avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Discuţia la modă Intrebare
Discuție deschisă în Discuţia la modă

Intrebare

Buna ziua
Iar aceeas intrebare cat timp poate dura un proces aproximativ mutare minor in strainatate?
Multumesc
Este imposibil de prognozat cât poate dura un proces. Totul depinde de încărcătura instantelor și de complexitatea cauzei. Fiind vorba de un dosar cu minor, as tinde sa cred ca se judeca mai repede decât alte cauze. Însă este doar o părere personală.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incredintarea minorului la o terta persoana Ryel Ryel Buna ziua si La multi ani! Nu stiu daca anul 2021 va fi mai bun decât 2020, dar cu siguranta noi putem fi mai buni! Acum problema mea... E vorba de ... (vezi toată discuția)
Conflict munca, dosar fara termen banshee banshee Buna ziua. Am depus in septembrie 2013 un dosar la tribunal si nici pana la ora asta nu am primit un termen. Este vorba de un conflict de munca, din cate stiu ... (vezi toată discuția)
Durata proces obligatie de a face ContSters320665 ContSters320665 Buna ziua oameni buni. Imi poate spune cineva cat poate dura un proces in afara capitalei(mai exact in Deva, judetul Hunedoara)? E vorba de un proces de ... (vezi toată discuția)