Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt la prima abatere
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt la prima abatere

Bună ziua! Am sustras din magazinul DM câte produse, la casă am fost oprită și am recunoscut și predat produsele respective, altfel au spus că cheamă poliția, mi s-a făcut o poză și mi-au spus că am interdicție de a mai intra în magazinele lor, pot sta liniștită? Nu voi mai face așa ceva, dar vreau să mă asigur că nu voi avea dosar penal, deși au specificat că doar am interdicție și să părăsesc magazinul.
Nu se stie.
Ati prezentat vreun act de identitate, ceva, prin care sa puteti fii identificata?
Daca da...atunci s-ar putea sa fiti cautata de Politie...
Daca nu...nu cred ca o sa patiti ceva, daca doreau...puteau chema atunci Politia...
Sper ca ati invatat ceva din asta*
Nu, nu am prezentat nici un act de identitate. Numai fac așa ceva niciodată

Ionut.ion a scris:

Ati prezentat vreun act de identitate, ceva, prin care sa puteti fii identificata?
Daca da...atunci s-ar putea sa fiti cautata de Politie...
Daca nu...nu cred ca o sa patiti ceva, daca doreau...puteau chema atunci Politia...
Sper ca ati invatat ceva din asta*

Nu cred ca veti avea probleme penale.