avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 383 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt la prima abatere
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt la prima abatere

Bună ziua! Am sustras din magazinul DM câte produse, la casă am fost oprită și am recunoscut și predat produsele respective, altfel au spus că cheamă poliția, mi s-a făcut o poză și mi-au spus că am interdicție de a mai intra în magazinele lor, pot sta liniștită? Nu voi mai face așa ceva, dar vreau să mă asigur că nu voi avea dosar penal, deși au specificat că doar am interdicție și să părăsesc magazinul.
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 14:27, 7 Iunie 2019
Nu se stie.
Ati prezentat vreun act de identitate, ceva, prin care sa puteti fii identificata?
Daca da...atunci s-ar putea sa fiti cautata de Politie...
Daca nu...nu cred ca o sa patiti ceva, daca doreau...puteau chema atunci Politia...
Sper ca ati invatat ceva din asta*
Nu, nu am prezentat nici un act de identitate. Numai fac așa ceva niciodată

Ionut.ion a scris:

Ati prezentat vreun act de identitate, ceva, prin care sa puteti fii identificata?
Daca da...atunci s-ar putea sa fiti cautata de Politie...
Daca nu...nu cred ca o sa patiti ceva, daca doreau...puteau chema atunci Politia...
Sper ca ati invatat ceva din asta*

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu cred ca veti avea probleme penale.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Interdictie intrare in hipermarket puiutzubleg puiutzubleg Buna ziua, In urma cu o saptamana, am fost fara sa vreau martora unor evenimente, fiind la cumparaturi cu o prietena. Aceasta a sustras dintr-un hipermarket ... (vezi toată discuția)
Furt carrefour si neinceperea urmaririi penale Daniele333 Daniele333 Buna ziua,acum 2 ani eram cu o prietena in Carrefour si a inceput ea sa-mi spuna ca a furat de mai multe ori de la ei fara ca sa fie prinsa si mi-a zis sa ... (vezi toată discuția)
Am 20 de ani și am avut o tentativa de furt. ajutați-mă c un sfat ceva. Marișa2000 Marișa2000 Am avut o tentativa de furt într-un magazin din Mall... Suma este ft mica. Nu știu ce m a făcut sa încerc dar regret amarnic. Când am vrut sa ies, m a ... (vezi toată discuția)