Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Protectia copilului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Protectia copilului

Buna ziua.
Daca in urma divorțului, de comun acord,cu un minor,vom fii vizitați de cei de la asistența socială,si nu avem venit nici unul,pot fii repercusiuni asupra copilului?
Soțul lucrează in afară, fără contract
Avem condiții ok in apartament, copilul e crescut foarte bine, banii nu sunt o problemă. Locuim si cu mama sotului,care are pensie 1500 de lei.
Ne interesează dacă doamne ferește,poate afecta cumva copilul.
Va mulțumesc.
cum sa afecteze copilul?
adica sa vi-l ia pentru ca nu aveti venituri legale?
raspunsul este nu.