avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA - infiintare _ accept vecini
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA - infiintare _ accept vecini

Buna ziua,
Vreau sa-mi fac un PFA pentru traduceri, activitateartistica (pictura), publicitate, introducere date.
As vrea sa stiu daca acestea sunt considerate activitati comerciale sau poate imi indicati legea care defineste activitatea comerciala

Alte discuții în legătură

Pfa - activitate comerciala ELuminita ELuminita Buna ziua, Vreau sa-mi fac un PFA pentru traduceri, activitateartistica (pictura), publicitate, introducere date. As vrea sa stiu daca acestea sunt ... (vezi toată discuția)
As dori sa imi extind activitatea si in uae. anda varlam anda varlam Buna ziua! Detin o afacere cu picturi murala in Romania si as dori sa imi extind activitatea si in UAE. Ce este nevoie sa fac pentru aceasta? Vreau sa emit ... (vezi toată discuția)
Traducere de carte sonika sonika Buna. Vreau sa realizez traduceri de carte pentru diferite edituri.NU am statut juridic. Pot totusi realiza traduceri si sa fiu platita prin PayPal? E legal? ... (vezi toată discuția)