Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... autorizatie
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

autorizatie

Buna ziua,as dori sa construiesc pe terenul meu o cabana de lemn 45mp ,pentru week end uri.Am nevoie de autorizatie de constructie sau o pot plasa pe piloni? V a multumesc frumos.
Aveti nevoie de proiect intocmit de o firma autorizata si in baza proiectului sa solicitati autorizatie de ctie. d ela primarie.
Constructia nu o puteti efectua decat cu o firma autorizata si sa faceti receptie finala pentru a putea sa o inscrieti in cartea funciara.
Pe parcursul ctiei. va trebui sa aveti angajat un diriginte de santier.
Gasiti aici informatii despre ce lucrari puteti face fara autorizatie de ctie.: www.avocatnet.ro/articol_375...
Multumesc!