Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca nerezident
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca nerezident

Buna ziua,
Societatea noastra doreste sa angajeze o persoana cu rezidenta in Marea Britanie.
Care sunt pasii de urmat? Sunt ceva taxe de platit? Ce anume trebuie sa faca angajatul?

Va multumesc mult pentru ajutor!
Locul de munca unde va fi ?
Bucuresti, Romania
Este cetatean UE sau non-UE?
Cetatean UE, din Polonia
In acest caz, angajarea acestuia se va face ca si o angajare pentru cetatean roman, insa trebuie obtinut si N.I.F. - numar de identificare fiscala (NIF) atribuit de organul fiscal.