Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Somatie pentru parcare masina - Politia Comunitara
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Somatie pentru parcare masina - Politia Comunitara

buna ziua,
am parcat ieri seara in zona Camera de Comert ( un Smart ) si dimineata am gasit in parbriz , o somatie de la politia comunitara sa ma prezint in 48 de ore la sectia de politie , in caz contrar voi fi amendat cu 500-1000lei!
cum trebuie sa prcedez???
multumesc mult
Prezentati-vă sau veți fi amendat.
Nu există rețete magice pentru a ieși din povestea asta.
Decât dacă ați parcat din rațiuni de urgență, pe care le puteți dovedi.
În plus, dacă vă prezentați, poate primiți doar un avertisment.

Geanina DRIAN a scris:

Prezentati-vă sau veți fi amendat.
Nu există rețete magice pentru a ieși din povestea asta.
Decât dacă ați parcat din rațiuni de urgență, pe care le puteți dovedi.
În plus, dacă vă prezentați, poate primiți doar un avertisment.

Care este baza juridica ce ne obliga sa ne prezentam la P.L.?
Multumesc anticipat!