avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 311 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Somatie pentru parcare masina - Politia Comunitara
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Somatie pentru parcare masina - Politia Comunitara

buna ziua,
am parcat ieri seara in zona Camera de Comert ( un Smart ) si dimineata am gasit in parbriz , o somatie de la politia comunitara sa ma prezint in 48 de ore la sectia de politie , in caz contrar voi fi amendat cu 500-1000lei!
cum trebuie sa prcedez???
multumesc mult
Cel mai recent răspuns: Adyconst , utilizator 10:01, 2 Februarie 2020
Prezentati-vă sau veți fi amendat.
Nu există rețete magice pentru a ieși din povestea asta.
Decât dacă ați parcat din rațiuni de urgență, pe care le puteți dovedi.
În plus, dacă vă prezentați, poate primiți doar un avertisment.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util


Geanina DRIAN a scris:

Prezentati-vă sau veți fi amendat.
Nu există rețete magice pentru a ieși din povestea asta.
Decât dacă ați parcat din rațiuni de urgență, pe care le puteți dovedi.
În plus, dacă vă prezentați, poate primiți doar un avertisment.

Care este baza juridica ce ne obliga sa ne prezentam la P.L.?
Multumesc anticipat!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda oprire stationare interzisa contestatie sombocinio sombocinio Aseara am parcat in locul pentru handicapati, am lipsit circa 25de minute si cand m-am intors la masina am gasit lipit pe parbriz un afis cu amenda intre ... (vezi toată discuția)
Amenda pentru parcare ap77 ap77 Azi dimineata am gasit lipit pe parbrizul masinii un afis de amenda de la politia comunitara (intre 600 si 2000 lei) pentru ca am parcat masina fara a respecta ... (vezi toată discuția)
Somatie politia locala vladmaria04 vladmaria04 Buna seara! Am o nelamurire legata de un avertisment dat de politia locala pentru parcare auto pe trotuar. Am gasit in parbriz, dupa doua saptamani, fiind in ... (vezi toată discuția)