Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Atestat profesional
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Atestat profesional

Daca am o camioneta basculabila (2,4 tone, masa proprie) si imi transport stupii sau lemnele pentru iarna (depasesc masa maxima autorizata de 3,5 tone), am nevoie de atestat profesional, sau este suficient permisul de categorie C? Camioneta este un model mai vechi si nu este dotata cu tahograf!
este nevoie de atestat
mariustz, utilizator