Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incetare cim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incetare cim

Buna ziua! Se poate inceta CIM cu acordul partilor cu data de astazi si totodata inregistrare nou CIM cu incepere activitate cu data de maine, 06.07. la o alta firma al aceluiasi administrator? Multumesc!
Buna ziua,
Se poate si cu "incepere activitate" de azi.
Da, este posibila o astfel de situatie.
...nu se transmite revisal cu o zi inainte incepere activit.? Multumesc!
C.i.m. se transmite in REVISAL cel tarziu in ziua anterioara inceperii activitatii de catre fiecare persoana care urmeaza sa se afle intr-un raport de munca cu angajatorul in baza unui contract individual de munca.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc!