Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Lamurire
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Lamurire

Ce inseamna formularea "cale de atac odata cu fondul cauzei"?
adica respectiva incheiere a instantei poate fi atacata/contestata doar in acelasi timp cu hotararea prin care se pronunta instanta asupra cererii de chemare in judecata (fondul cauzei)
Multumesc.

Avocat Draghici Cornelia a scris:

adica respectiva incheiere a instantei poate fi atacata/contestata doar in acelasi timp cu hotararea prin care se pronunta instanta asupra cererii de chemare in judecata (fondul cauzei)