avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 733 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Lamurire
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Lamurire

Ce inseamna formularea "cale de atac odata cu fondul cauzei"?
Cel mai recent răspuns: baican constantin , utilizator 18:41, 19 Iulie 2019
adica respectiva incheiere a instantei poate fi atacata/contestata doar in acelasi timp cu hotararea prin care se pronunta instanta asupra cererii de chemare in judecata (fondul cauzei)
Multumesc.

Avocat Draghici Cornelia a scris:

adica respectiva incheiere a instantei poate fi atacata/contestata doar in acelasi timp cu hotararea prin care se pronunta instanta asupra cererii de chemare in judecata (fondul cauzei)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce inseamna ca: instanta i-a admis, în principiu, cererea ? oanaportar oanaportar Buna ziua ! Va rog frumos sa ma lamuriti in legatura cu urmatoarele: Directorul unitatii noastre a fost dat in judecata de institutia ierarhic ... (vezi toată discuția)
Instantele de judecata si ordinea acestora hopeless1 hopeless1 as dori sa fiu si eu lamurita cu acest aspect va rog frumos. am cam inteles dar lamurita tot nu sunt. stiu ca sunt trei instante care ar trebui sa judece un ... (vezi toată discuția)
Hotarare instanta de fond - curtea de a pel virgild virgild Am contestat in instanta, in baza Legii nr. 554/2004, actul admnistrativ de eliberare din functie in baza oug nr 37/2009. Instanta a respins cererea de ... (vezi toată discuția)