Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Conditie amenajare podet peste un sant la DN
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Conditie amenajare podet peste un sant la DN

Buna ziua!
Mi.am construit o casa la un drum national. La marginea drumului e un sant peste care ar trebui sa.mi fac un podet sa pot intra in curte. Domnii de la primarie imi spun ca am nevoie de autorizatie desi eu stiu ca vecinii mei nu si.au facut autorizatie pt podete.
Acum eu va rog sa.mi spuneti daca e obligatorie acea autorizatie. Daca fac podetul fara ea, ce risc?
Multumesc mult!
Orice lucrare de racordare la un DN trebuie avizată în prealabil de CNAIR. Faptul că vecinii n-au, e treaba lor.
adriandimitriu, utilizator
Multumesc frumos!