avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Conditie amenajare podet peste un sant la DN
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Conditie amenajare podet peste un sant la DN

Buna ziua!
Mi.am construit o casa la un drum national. La marginea drumului e un sant peste care ar trebui sa.mi fac un podet sa pot intra in curte. Domnii de la primarie imi spun ca am nevoie de autorizatie desi eu stiu ca vecinii mei nu si.au facut autorizatie pt podete.
Acum eu va rog sa.mi spuneti daca e obligatorie acea autorizatie. Daca fac podetul fara ea, ce risc?
Multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: flori54 , utilizator 18:04, 24 Iulie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Orice lucrare de racordare la un DN trebuie avizată în prealabil de CNAIR. Faptul că vecinii n-au, e treaba lor.
Ultima modificare: Miercuri, 24 Iulie 2019
adriandimitriu, utilizator
Multumesc frumos!
Multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accesul in dn2 a unei proprietati din extravilan, printr-o portiune de intravilan rombest rombest De cativa ani buni ne lovim de conditiile de acces in DN , impuse de CNAIR. Pe scurt: Am cumparat, la marginea DN2 un teren extravilan de 12400mp, deschidere ... (vezi toată discuția)
Ce aprobari trebuie sa am pentru construirea unui podet la drum national? catalingheorghe catalingheorghe Detin o parcela de teren intravilan cu iesire la DN 1. Este nevoie de o aprobare pentru construirea unui podet peste santul dintre drum si parcela? Daca este ... (vezi toată discuția)