Forum Discuţii juridice Executare silită nerespectare termen angajament de plata
Discuție deschisă în Executare silită

nerespectare termen angajament de plata

Bua ziua,
Am semnat un angajament de plata cu un IFN pentru achitare datorie. Nu pot plati toata datoria la termen. Mentionez ca termenul in instanta pt. cerere cu valoare redusa este 09 septembrie 2019. Ce ma sfatuiti sa fac?
Discutați cu ei și aveți în vedere o ofertă pe care să puteți să v-o îndepliniți.

Informați și instanța despre ce sume ați achitat între timp.
Multumesc de raspuns.
Succes!

Oricum, odată ce ați recunoscut datoria se întrerupe termenul de prescripție, deci faceți cumva să nu se ajungă la executare silită, mai ales dacă aveți bunuri/venituri urmăribile.
Multumesc