Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Inscriere in Cartea funciară lot de teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Inscriere in Cartea funciară lot de teren

Bună seara, în urma unui proces civil de partaj judiciar am câștigat un lot de teren.Toata proprietatea a fost împărțită în 4 loturi de către judecator.Eu doresc sa imi trec in cf lotul.Am întrebat ce trebuie sa fac si mi-a fost spus că trebuie sa intabulez toate 4 loturile pt a-mi trece lotul in Cf cu nr topo.Celelalte pers nu sunt interesate sa isi rezolve loturile.Exista si altă cale de a trece lotul in Cf fără a fi nevoit să intabulez toate loturile?Costurile sunt ridicate /lot 800 ron de fiecare lot.
Nu exista.
Fiecare aveti cate o suprafață din întregul teren. Prin urmare, trebuie localizat și individualizat fiecare lot. Va primi numar cadastrala, și la final se va putea intabula.