avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot afla numarul cadastral si numarul de Carte ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot afla numarul cadastral si numarul de Carte Funciara al unui imobil

Buna,

As dori sa obtin un extras de carte pentru informare cu privire la un imobil din Buc.
Pe formularul de la OCPI trebuie completat si numarul cadastral si nr de Carte funciara...eu nu le stiu pentru ca nu am actele casei.
(Mentionez ca bunicii mei au fost proprietari...casa a fost preluata de stat..de 10 ani apartine unor chiriasi
Ceea ce vreau e un extras pentru informare cu privire la imobil...
buna ziua!
se achita la OCPi un tarif de 100 lei si aflati numar de CF.
dupa puteti solicita un extras de informare.
~ Conținut șters la cerere ~
Din cate stiu, birourile de carte funciara nu elibereaza extrase daca nu se cunoaste macar unul dintre numarul cadastral si numarul de carte funciara, or in cazul de fata nu se cunoaste niciunul. Ce e de facut in aceasta situatie?
Ce documente aveti pentru acel imobil ( titlu de prorietate, act de mostenire, testament, schite, etc)?
la Cf se face consultare si teoretic ar trebui sa existe un index de unde reiese nr. top sau nr. de Cf. puteti apela si la un birou de cadastru particular care contra unei sume de bani va arata mai mult interes si bunavointa in a va rezolva problema:(

Alte discuții în legătură

Bună ziua, încerc sa găsesc locația unui teren după cf dar ... Sadams Sadams Bună ziua, încerc sa găsesc locația unui teren după CF dar acesta nu are reprezentare grafica la link-ul de mai jos ... (vezi toată discuția)
Cercetarea cărților funciare. FARKAS TRAIAN IOSIF FARKAS TRAIAN IOSIF Bună seara, În urma consultării Repertoriului alfabetic al proprietarilor, a planurilor parcelare, dintr-o unitate administrativ teritorială, am ... (vezi toată discuția)
Privilegiu imobiliar deltady deltady Buna ziua, am gasit cateva discutii legate de subiect, dar nu sunt lamurit. Se poate obtine un extras de carte funciara [b]colectiva [/b]pentru informare ... (vezi toată discuția)