Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Masina vândută fără acte
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Masina vândută fără acte

Bună seara in luna iunie am vândut mașină imatriculata in Ro in Italia fiindca acolo lucrez unui persoane tot roman nu am facut actele urmând să venim în românia si sa facem actele eu i-am dat toatele actele k el sa poata veni cu ia in romania intre mine si el nu am facut decat o hartie la mâna cu semnăturile noastre copie după buletine eu am facut si copie la talon si la cartea masini ,acum l-am contactat si mia spus k el a vândut mașină la altul si refuza sa faca acte de vanzare ce pot face eu in aceasta situatie sa o scot de la impozite si sa o radiez?
Trebuie sa il dati in judecata pe cel caruia i-ati vandut masina fara acte sau sa il gasiti pe cel caruia i-a vandut masina si sa faceti actele direct cu el.