Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de muncă
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de muncă

Buna ziua,

Sunt angajat de 34 de ani ca și dulgher cu contract de munca pe termen nedeterminat, dar de curând am decis sa îmi schimb meseria ca și lăcătuș mecanic însă m-am lovit de o problemă.În momentul în care am dorit sa îmi schimb meseria fiind in cadrul aceleași firme mi s-a adus la cunoștiință ca o sa fiu văzut ca un nou angajat așadar și salariu o sa mi se schimbe ca și cum as fi începător.
Din punct de vedere legal este normal?

Va mulțumesc!
Intr-adevar, modificarea functiei poate aduce si modificarea salariului.