avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 158 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Neplata pensie de intretinere, tatal in strainatate.
Discuție deschisă în Executare silită

Neplata pensie de intretinere, tatal in strainatate.

Buna seara. Am un titlu executoriu format dintr-o sentinta de divort prin care tatal a fost obligat la plata pensiei de intretinere. Si nu a mai achitat pensia de cateva luni. Acesta locuieste in strainatate. Pot rezolva ceva pe calea executarii silite? Acesta are un bun imobil detinut in coprorpietate. Plata pensie este sub 10.000 lei. Va multumesc!
Ultima modificare: Marți, 20 August 2019
nae2012, utilizator
Cel mai recent răspuns: nae2012 , utilizator 23:05, 20 August 2019
Luați legătura cu un avocat!
Trebuie să obțineți un titlu executoriu european (un certificat ce însoțește hotărârea judecătorească)!
Va mulțumesc pentru răspuns. Dar obțin titlul executoriu european și ce fac eu el mai departe?

Avocat Tabrea Alexandru a scris:

Luați legătura cu un avocat!
Trebuie să obțineți un titlu executoriu european (un certificat ce însoțește hotărârea judecătorească)!


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Abandon de familie - actiune civila respinsa lolo0112 lolo0112 intr-un proces de abandon de familie pt neplata pensiei de intretinere, m-am constituit parte civila cu suma restanta la pensia de intretinere. prin sentinta, ... (vezi toată discuția)
Custodie exclusiva elenamanta elenamanta Buna Ziua, am un copil de 5 ani, in urma divortului am primit custodie exclusive, tatal fiind consummator de droguri si foarte violent, intrebarea mea este, ... (vezi toată discuția)