Forum Discuţii juridice Executare silită Neplata pensie de intretinere, tatal in strainatate.
Discuție deschisă în Executare silită

Neplata pensie de intretinere, tatal in strainatate.

Buna seara. Am un titlu executoriu format dintr-o sentinta de divort prin care tatal a fost obligat la plata pensiei de intretinere. Si nu a mai achitat pensia de cateva luni. Acesta locuieste in strainatate. Pot rezolva ceva pe calea executarii silite? Acesta are un bun imobil detinut in coprorpietate. Plata pensie este sub 10.000 lei. Va multumesc!
nae2012, utilizator
Luați legătura cu un avocat!
Trebuie să obțineți un titlu executoriu european (un certificat ce însoțește hotărârea judecătorească)!
Va mulțumesc pentru răspuns. Dar obțin titlul executoriu european și ce fac eu el mai departe?

Avocat Tabrea Alexandru a scris:

Luați legătura cu un avocat!
Trebuie să obțineți un titlu executoriu european (un certificat ce însoțește hotărârea judecătorească)!