avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 705 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Consumul de Cannabis
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Consumul de Cannabis

Va salut, din data de 29.10.2018 am fost oprit de un filtru de politie unde am fost acuzat ca am inhalat dintr o țigară cu marijuana, mi sa facut un test de saliva unde mi a ieșit pozitiv, după am fost dus la INML unde mi s au recoltat probe biologice sânge, urina, în data de 16.01.2019 am aflat rezultatul analizelor INML, find negative, 0 alcoolemie, de la aflarea analizelor am condus 3 luni cu dovada cu drept de conducere, după cele 3 luni n am mai făcut cerere pentru Prelungirea dovezi, iar de atunci a trecut 6 luni de când n am primit nimic sa mi ridic permisul, ma poate ajuta cineva va rog?
Cel mai recent răspuns: GeorgeMarafet , utilizator 15:43, 22 August 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Trebuie sa va interesati de stadiul dosarului dvs., daca a fost clasat sau nu.
Daca ati condus fara dovada ati calcal legea in conditiile in care dosarul nu a fost inchis.
Nu sa dispus clasare, as vi fost înștiințat, și nici n am condus

POPA GHEORGHE a scris:

Trebuie sa va interesati de stadiul dosarului dvs., daca a fost clasat sau nu.
Daca ati condus fara dovada ati calcal legea in conditiile in care dosarul nu a fost inchis.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salutare! GeorgeMarafet GeorgeMarafet Va salut, în data de 19 Octombrie 2018 am fost oprit de un filtru de politie unde am fost testat pentru alcool rezultatul a fost 00:00, după mai multe ... (vezi toată discuția)
Alcoolemie 0,80 GeorgeMarafet GeorgeMarafet Va salut. In data de 26.10.2018 am fost oprit de un filtru de poliție mi sa întocmit dosar penal pentru ca as fi consumat marijuana, am fost dus la INML mi ... (vezi toată discuția)