Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Consumul de Cannabis
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Consumul de Cannabis

Va salut, din data de 29.10.2018 am fost oprit de un filtru de politie unde am fost acuzat ca am inhalat dintr o țigară cu marijuana, mi sa facut un test de saliva unde mi a ieșit pozitiv, după am fost dus la INML unde mi s au recoltat probe biologice sânge, urina, în data de 16.01.2019 am aflat rezultatul analizelor INML, find negative, 0 alcoolemie, de la aflarea analizelor am condus 3 luni cu dovada cu drept de conducere, după cele 3 luni n am mai făcut cerere pentru Prelungirea dovezi, iar de atunci a trecut 6 luni de când n am primit nimic sa mi ridic permisul, ma poate ajuta cineva va rog?
Trebuie sa va interesati de stadiul dosarului dvs., daca a fost clasat sau nu.
Daca ati condus fara dovada ati calcal legea in conditiile in care dosarul nu a fost inchis.
Nu sa dispus clasare, as vi fost înștiințat, și nici n am condus

POPA GHEORGHE a scris:

Trebuie sa va interesati de stadiul dosarului dvs., daca a fost clasat sau nu.
Daca ati condus fara dovada ati calcal legea in conditiile in care dosarul nu a fost inchis.