Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Copil minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Copil minor

Copil minor facut de sotia mea cu o alta persoana Dar trecuta pe numele meu. Ea cere divortul dupa 10 ani. Trebuie sa ma prezint la proces? Ea spune Ca' nu este necesar decat sa cer de la un notar procura precum Ca' sunt de acord cu divortul si schimbarea numelui copilului minor pe numele tatalui Sau! Multumesc frumos pt raspuns!
gabitag, utilizator
Nu aveti ce face la notar, cand veti primi citatia, veti depune intampinare, functie de ce scrie dansa acolo..
In ce priveste copilul, nu e vb doar de nume, ci de paternitate.