Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Spatiul virtual ca sa depun d112
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Spatiul virtual ca sa depun d112

Am inceput sa tin contabilitatea primara la un II si nu are creat spatiul virtual.
Contabila care era inainte ii depunea de pe semnatura ei declaratiile.
Cum pot sa fac sa creez spatiul virtual pe anaf sau cum pot sa fac sa depun d112?
Multumesc.
george-neagu, moderator
Puteti sa luati pe 3 ani pe numele dumneavoastra certificatul de semnatura electronica si sa depuneti pentru altii, inclusiv pentru acea I.I. sau cel mai bine sa-si ia persoana detinatoare a I.I. certificatul de semnatura electronica direct pe I.I. ca sa-si poata deduce chetuiala pe I.I. cu factura si chitanta dar de fapt va da dumneavoastra si ii trimiteti declaratiile. Va spune firma de unde veti achizitiona semnatura electronica ce trebuie sa faceti concret.