Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFI kinetoterapie
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFI kinetoterapie

Salutare! Am intentia sa fac un mic PFI, desfasurand activitatea la domiciliul pacientului. Am nelamurirea daca voi avea nevoie de ceritficatul de inregistrare de la Directia de Sanatate Publica, deoarece cautand cererea tip am observat ca toate cererile fac referinta la spatiul in care voi desfasura activitatea in sensul de clinici/spitale (a nu se confunda cu spatiul sediului social)
Bună ziua,

Întrebați la Registrul Comerțului dacă veți avea nevoie de acest act la înregistrare și la Primărie dacă veți avea nevoie de el pentru a obține autorizația de funcționare.