Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Obligatiile functionarilor peblici
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Obligatiile functionarilor peblici

Poate un functionar public sa solicite presa la audiere, si daca da acestia pot filma?
Dupa audiere poate functionarul public sa sustina o conferinta de presa in incinta primariei fara acordul conducerii?
elisa_2000, utilizator
Audiere la ce ??
Scuze audiere in comisia de disciplina.
da, dreptul la opinie si la exprimare e garantat prin Constitutie, iar incinta primariei nu e spatiu privat, ci, public, deci presa, cainele de paza al democratiei, poate filma
nu am intalnit afisata interdictia de filmare in vreo primarie, asemeni unitatilor militare sau alte locatii cu regim special etc.
wazz, utilizator