avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 263 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Obligatiile functionarilor peblici
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Obligatiile functionarilor peblici

Poate un functionar public sa solicite presa la audiere, si daca da acestia pot filma?
Dupa audiere poate functionarul public sa sustina o conferinta de presa in incinta primariei fara acordul conducerii?
Ultima modificare: Marți, 27 August 2019
elisa_2000, utilizator
Cel mai recent răspuns: wazz , utilizator 12:35, 27 August 2019
Audiere la ce ??
Scuze audiere in comisia de disciplina.
da, dreptul la opinie si la exprimare e garantat prin Constitutie, iar incinta primariei nu e spatiu privat, ci, public, deci presa, cainele de paza al democratiei, poate filma
nu am intalnit afisata interdictia de filmare in vreo primarie, asemeni unitatilor militare sau alte locatii cu regim special etc.
Ultima modificare: Marți, 27 August 2019
wazz, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna! sunt proprietara unui metis de talie medie, vaccinata, ... SAnaM SAnaM Buna! Sunt proprietara unui metis de talie medie, vaccinata, cipata,ii strang mereu nevoile indiferent de locatie, nu latra, nu musca, vrea doar sa se joace, ... (vezi toată discuția)
Am voie sa fotografiez preturile intr-un magazin? valentin0001 valentin0001 Buna seara, In aceasta seara am fost in penny market, am vrut sa fotografiez cateva preturi care erau expuse in magazinul respectiv. Dupa cateva momente ... (vezi toată discuția)
Campanie electorala/functionar public ghel ghel Sunt functionar public, sunt in afara programului de lucru, e ora 17.00 trec pe langa un miting electoral, ma oresc , ascult, ca simplu alegator ma intereseaza ... (vezi toată discuția)