avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 566 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Devansarea coloanei la semafor
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Devansarea coloanei la semafor

Daca la semafor s-a format o coloana de masini, un motociclist poate devansa coloana pe partea stanga, daca nu depaseste axul drumului si bine inteles daca spatiul ii permite acest lucru?

Alte discuții în legătură

Acuzat de vatamare corporala din culpa ElenaHategan28 ElenaHategan28 Buna ziua, Eu si sotul meu ne confruntam cu o problema pe care noi o consideram banala, dar se pare ca nu e nici pe departe asa. In seara de 23 Oct.2013, ... (vezi toată discuția)
Cum se sancționează si cine este vinovat? Mavryka Mavryka Buna seara Mergeam cu autoturismul pe DN ,apropinduma de comuna ,reduc viteza si dau semnal stanga urmand sa virez la prima in tersectie pe un drum secundar ... (vezi toată discuția)
Suspendare permis trecere pe rosu zzandreii123 zzandreii123 Salutare. De curand mi-a fost retinut permisul 30 zile pentru trecere pe rosu, dupa parerea domnului politist + 4 pct + amenda 195 lei in 48h. Situatia a fost ... (vezi toată discuția)