Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociație locatari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociație locatari

Bună ziua! Locuiesc într-un bloc, unde la subsol doar câțiva locatari au boxe. Intrebarea mea este următoarea : cine plătește dezinsectia făcută la subsol! Doar cei care dețin boxe sau toți locatarii??? Mulțumesc!
danuta01, utilizator
Toti locatarii.
Dezinsectia nu se face doar pt boxe...se face pt toate spatiile comune.
Dezinsectia s-a făcut doar la subsol, și la întreținere am văzut ca doar cei cu boxe trebuie sa plătească. plata se face în funcție de suprafata utila a apartamentului. E corect așa? Țin să precizez ca boxele sunt diferite ca dimensiune. Unele sunt mari cât 2 apartamente și unele cât o bucătărie mică.. Mulțumesc!
Boxele sunt proprietate?Sau si-a facut fiecare cum a apucat?
Proprietate. Dar e ok sa se plătească în funcție de apartament. Ma refer la suprafata utila.
Boxele diferă ca dimensiune.