Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociație locatari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociație locatari

Bună ziua! Locuiesc într-un bloc, unde la subsol doar câțiva locatari au boxe. Intrebarea mea este următoarea : cine plătește dezinsectia făcută la subsol! Doar cei care dețin boxe sau toți locatarii??? Mulțumesc!
danuta01, utilizator
Subsolul condominiului reprezinta parte comuna
Costurile aferente administrarii partii comune se repartizeaza tuturor proprietarilor functie de cota indiviza
La blocul acesta din 40 de apartamente doar 11-15 apartamente au boxe la subsol. Ele diferă ca dimensiune, cum am mai spus, unele sunt exagerat de mari. Si cei de la asociație au pus sume diferite la costuri. În funcție de ce mp are ap.

ynocentta a scris:

Subsolul condominiului reprezinta parte comuna
Costurile aferente administrarii partii comune se repartizeaza tuturor proprietarilor functie de cota indiviza

Pai si ce legatura are asta daca respectivele boxe sunt proprietate dupa cu a precizat danuta01 ?
gigiz, utilizator