Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiunea testamentara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiunea testamentara

De ce este atât de greu sa intri în posesia dreptului meu la moștenirea locuinței bunicilor din comuna Ciofrangeni, județul Arges? Sunt trecută în testament și nu s-a făcut succesiunea de douăzeci de ani. Mi de cere plata impozitului. Casa a fost administrată de nora de optezi de ani , care a suferit un atac cerebral și a refuzat să împartă moștenitorilor trecuti în testament partea din locuintă și teren, bunuri
Pai de 20 de ani nu v-a impiedicat nimic sa solicitati dezbaterea succesiunii. Fie amiabil, la notar, fie pe cale judecatoreasca.