avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 440 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiunea testamentara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiunea testamentara

De ce este atât de greu sa intri în posesia dreptului meu la moștenirea locuinței bunicilor din comuna Ciofrangeni, județul Arges? Sunt trecută în testament și nu s-a făcut succesiunea de douăzeci de ani. Mi de cere plata impozitului. Casa a fost administrată de nora de optezi de ani , care a suferit un atac cerebral și a refuzat să împartă moștenitorilor trecuti în testament partea din locuintă și teren, bunuri
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 10:21, 18 Septembrie 2019
Pai de 20 de ani nu v-a impiedicat nimic sa solicitati dezbaterea succesiunii. Fie amiabil, la notar, fie pe cale judecatoreasca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune florina67 florina67 tata cu trei copii, numai unul este casatorit si are un copil.doreste sa lase mostenire locuinta numai nepoatei si restul averii in mod egal celor 3 ... (vezi toată discuția)
Iesire din indiviziune si testament ! Crina2525 Crina2525 Buna seara , INTREBAREA MEA ESTE URMATOARE! Bunica mea in varsta de 80 ani , a mostenit de mama ei un testament in care scrie citez: las toate bunurile mobile ... (vezi toată discuția)