avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 786 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... recuperare carnet de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

recuperare carnet de munca

Am lucrat in perioada mai-iulie 2007 la o firma in Sibiu pe perioada determinatadar plecand mai repede nu mi-au eliberat carnetul de munca.De curand am mers sa-l ridic dar mi s-a spus ca nu este la ei.Imi puteti da un sfat ...unde ar trebui sa fie?
Cel mai recent răspuns: marinelasandru , utilizator 12:37, 19 Septembrie 2019
Si ei unde au spus ca este, cui l-au dat?
Sunt mai multe posibilitati:
- fie l-au depus la ITM Sibiu;

- fie l-au depus la Casa de Pensii pentru scanat si nu l-au ridicat de acolo.
multumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare carnet de munca tiuta tiuta BUNA ZIUA.VA ROG SA MA AJUTATI CU UN SFAT.EU SUNT DIN PITESTI SI,PENTRU O PERIOADA SCURTA DE TIMP,M-AM ANGAJAT LA O FIRMA CARE ARE SEDIUL IN BUCURESTI.MI-AM ... (vezi toată discuția)
Cartile de munca mosneanu mosneanu intrebarea mea este ,de la ITM spre firma se dau toate cartile de munca sau doar cele ale angajatilor in prezent,ca nu am cum sa iau legatura cu fosti angajati ... (vezi toată discuția)
Recuperarea carnetului de munca lucretia_micu lucretia_micu Buna ziua. Am si eu o problema cu cartea de munca.In luna iulie 2010 mi-am dat demisia de la firma care lucram cu art 55b,di acea luna si pana acum cartea mea ... (vezi toată discuția)