Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Formular iesire de la split tva
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Formular iesire de la split tva

Buna ziua,

Firma aplica split tva de la 01.04.2019, si vrea sa iasa din sistem cu data de 01.10.2019 {nu mai are datorii la tva}.Cum ar trebuii sa o notificare (formular 086) la Anaf prin care cer iesirea de la split tva......pot inainte de sf lunii septembrie sau trebuie sa astept octombrie, sau 25 actombrie sa se inchida si luna septembrie?

Multumesc
george-neagu, moderator