Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Iesire de la split tva
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Iesire de la split tva

Buna dimineata,

Firma aplica split tva de la 01.04.2019, si vrea sa iasa din sistem cu data de 01.10.2019{nu mai are datorii la tva}.Cum ar trebuii sa procedez ...se depune o notificare la Anaf prin care cer iesirea de la split tva....ce formular este 086?....il pot depune online ?si cand ar trebuii sa il depun?
Multumesc
george-neagu, moderator